HudobnoTanecneProjekty.sk

Potancuj Ma Dvakrát

Viac o predstavení
Príbeh Adriány Grofovej
Libreto k tanecnemu predstaveniu
Premiera v ZA 30.maj.2016
Predstavenie v LH, 15.júl,2017
Galéria
animácie


*****************************************************************

Krátko o predstavení

Predstavenie Potancuj ma dvakrát je príbeh o žene, ktorej sa ako dieťaťu podarilo prežiť holokaust. Fyzický prežila, no duša dievčatka v nej umrela, keď pri úteku prišla o svoju matku. Opakovane vo svojom živote naberá druhý dych, avšak krivda a bolestné spomienky ju s každým pokusom dusia. Nedokáže si odpustiť za to, že jej milovaní umreli, nedokáže sa nadýchnuť.
Tanec je pre ňu vyslobodením z vlastného rozumu, ale len do momentu, kým jej nevráti emócie, bolesť a ona opätovne prežíva svoju minulosť. Nezastaviteľný prúd nutkavých myšlienok, ako by druhý krát všetko urobila inak.
Bludný kruh, v ktorom sa ocitá, kde nič nekončí a všetko sa znovu začína. Ako každý, kto zápasí so svojimi osobnými prehrami – kto neustále prežíva svoj osobný holokaust.
Nakoniec však jej vnútorný hlas, ktorý kričí po vyslobodení z vlastných predstáv a domienok pretlačí v nej povinnosť trestať sa za to čo sa stalo. Dovolí si opätovne prežiť dôstojnú smrť svojej matky, plakať, pochovať a milovať ju. Necháva ju odísť zo svojho života krásnu, krivdou nepoznačenú, aby zvyšok svojho života mohla pretancovať bez bolesti, s vášňou a láskou.
Jej nevysloviteľnou túžbou je: Dance me…Napísala Adriána Grófová